Radyo Sohbet

 • 04 Mayıs 2019
 • 292 kez görüntülendi.
Radyo Sohbet

 

Merhaba arkadaşlar canlı Radyo sohbet odalarına hoş geldiniz. Radyo dendiğinde genelde canlı müziklerin olması yada bir kişinin canlı canlı yayın alması demek gelebilir . Lakin bu denli ufak bakmamak lazım radyo sohbet odaları tamamen özgün bir şekilde radyo kanalı olarak kullanılmaktadır. Genelde radyo chat odalarında herkesin adapte olabileceği şekilde hem sohbet yapma hemde müzik dinleme imkanı bulunmakla birlikte oyun gibi bir çok fonksiyonları bir arada yaşamanıza yardımcı olmaktadır. Radyo sohbet ilk öncelikli hedefi dinleyicilerine güzel bir müzik sohbeti ortamı sunmasını sağlamak olacaktır. Yani bir yandan müzik dinlerken diğer yandan da sohbet yapabilmek gibi bir çok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca radyo sohbet kanalları genel kitleye yani sohbet siteleri kitlesine hitap ettiği içinde çok fazla tercih edilmektedir. Bu tarz radyoların bir özelliği de her hangi bir frekans üzerinden yayın yapmamasıdır. Yani internet üzerinden yapılan bir yayın olarak hizmet almaktasınız. İnternetinizin olduğu her yerden çok rahat bir şekilde dinleyebilir, sohbet edebilir , yada oyun oynayabilirsiniz. Genel olarak radyolar frekanslar üzerinden yayın yaptıkları için devlete belirli bir frekans ücreti ödemeleri gerekmekte ve bunların bir çoğu şirketler üzerinden yayın yapmaktalar. Bir radyo sahibi olabilmeniz için radyo yayını üzerine şirket açarak devlete vergi ödeyerek yapmalısınız. Bizim radyo chat odalarımız bunlardan tamamen bağımsız bir şekilde yayın yapmaktadır. Yani bu demek oluyor ki bizler bilgisayarlarımıza indirdiğimiz müzikleri direk seçerek yayıncıların istekleri doğrultusunda onların istek ve parçalarını çalabilmekteyiz. Ayrıca mikrofonunuz varsa sizleri yayına ortak olarak alabilir konuşmalar yapabilir bilgilendirmeler sunabilirsiniz.

Radyo Muhabbet

Radyolarımızın bir özelliği gelen kimlerin radyomuzu dinlediğini göstermesi. Yani radyo kanalına gelerek radyomuzu web üzerinden dinleyen biri  oluyorsa direk otomatik bir şekilde ‘voice’ yani artı verilerek anlamaktayız. Bu sayede kaç kişinin radyoyu dinlediğini öğrenebilmekteyiz. Radyomuzda dj olarak yer almak isteyen arkadaşlarımızın daha önce dj olup olmadıkları hakkında tabi ki bilgiler almaktayız . Yani bir soru cevap şeklinde bilgilendirmeden sonra gelen kişileri dj olarak radyomuzu emanet ediyoruz. Bu sayede daha kaliteli ve profesyonel olarak insanların müzik dinlemesini sağlıyoruz. Yoksa herhangi bir kişiyi yaparsak anlamadığı için yayın kalitesi düşecektir. Ayrıca gün içinde farklı djlerin yer alması ve her yayın alan arkadaşımızın farklı tarzları olmasından ötürü gün için de belli aralıklarda onların tarzına göre hareket ediyoruz. Örneğin bir arkadaşımız arabesk şarkılar seviyor ve çalmak istiyorsa onu gündüz vakitlerine diğer arkadaşımız daha hareketli ve pop seviyorsa akşam saatlerine alarak dinleyicilerin gün içinde ki stresli hallerine göre baz alarak yayın yapılmaktadır. Akşamları gelen insanların kafa rahatlatmak adına radyo dinlediklerini baz alırsak hareketli  şarkıların olması daha mantıklı olacağından dolayı akşam saatlerine pop,yerli pop , yabancı pop , rap , hiphop gibi şarkıları genelde çalmaktayız. Bu sayede hepsi bir dengede olarak kimlerin yayın akışını severseniz o saatlerde sizlerle olmaktadır. İstekleriniz için radyo kanalında istek yazarsanız istediğiniz parça djlerimiz tarafından sıra ile çalınacaktır. Radyo sohbet odalarının farkını hissetmek ve daha yakından tanımak ve anlamak için sitelerimize giriş yapmanız ve bizlere katılmanız gerekir. Bence bir kerede olsun radyo muhabbet odalarımıza gelin bizleri yakından takip edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. gamze dedi ki:

  cok keyif alarak dinliyoruz yayınlarınızı emegi gecen herkese teşekkürler:)

 2. CriminaL dedi ki:

  Son zamanlarda keyifle dinlediğim ender radyolardan biri diyebilirim.Gerek kalite,gerek müzik kültürü olsun diğer radyo diğer sitelerden bir kaç gömlek daha üstün olduğunu görüyoruz .Her kesime,her yaşa hitap eden radyo sitesinde emeği geçen herkeze teşekkür eder başarılarının devamını temenni edip daah iyi yerlere gelmesi dileğiyle.

 3. LiLa dedi ki:

  Çok güzel anlatım olmuş .Gerçekten radyo ekibi muhteşem .herkesin emeğine yüreğine sağlık:$

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.