Güvenli Sohbet Odaları

  • 30 Nisan 2019
  • 196 kez görüntülendi.
Güvenli Sohbet Odaları

Her zaman güvenli sohbet etmek için uğraşlar veririz . Yani sohbet edebilmek o kadar zor oldu ki günümüzde kime basıl güveneceğimizi şaşırmış durumdayız. En yakın arkadaşlarımıza bile sırlarımızı açarken her zaman bir tedirginlik içerisinde anlattığımız zamanlarımız oldu acaba sır çıkarmı duyulur mu gibilerinden aşırı tedirgin olduğumuz zamanlarımız oldu. BaZı zamanlarda küslük yaşadığımız canımız dostumuza anlattığımız sırlarımızı koz olarak ileride kullanmasınıda düşünmek lazım. Evet bir şeyler anlatacaksanız sırlarınızı anlatacak birileri arıyorsanız ya psikoloğa gidip içinizdeki sizleri endişe veren şeyleri psikoloğunuza anlatabilir içinizi dökebilirsiniz. Bunun içinde tabiki belli bir ücret vermeniz gerekmekte olucaktır. Eğer ki ücret verecek paranız yoksa yada ben psikoloğa gitmem insanlar yanlış düşünür derseniz de hiç tanımadığınız birine sırlarınızı dökebilirsiniz . Sonuçta hiç bir zaman görmeyeceğiniz birine bir şeyler anlatmak sizleri rahatlattığı gibi aklınızdaki ve düşüncelerinizde ki tedirginlikler artık yavaştan gitmeye başlayacaktır. Zaten eskisi gibi arkadaşlık kalmamakta erken çıkarları doğrultusunda insanlarla arkadaşlıklar kurmakta ama sizler akıllı olup bu durumlara düşmemek için arkadaşınızı iyi seçmeniz gerekmektedir . Nitekim hayatınız da bence 5 parmağın beşini geçmeyen arkadaşlarınız dostlarınız olduğu sürece gerçekten kendinizi şanslı hissedin . Güvenilir arkadaş bulmak çok olduğu gibi bu devirde sizin sırlarınızıda tutacak arkadaşlarınız olmamakta. Her güvenli chat yapabileceğiniz arkadaşınızın olması ne kadar güzel düşünsenize. Mesela ailenizde bir sorun yaşadınız yada sevgilinizle kavga ettiğiniz en yakın arkadaşınıza gelerek anlatıyorsunuz ve size nasihatlar veriyor evet gerçekten arkadaşınsa seni her koşulda destekler sana nasihat verir. Böyle görmediğiniz biri yoksa hayatınızda işte bizim sohbet sitelerimiz gibi mekanlar sizler için en ideal sohbet imkanı sunuyor ve sizleri rahatlatmak adına devamlı yeni insanları bünyesine katıyor.


Güvenli chat odaları

80’ler de Sohbetler

Hey gidi günler hey televizyon kanallarında bulunan seksenler dizisini izlediğimde eskiden ne güzel insanlar varmış. Komşuluğun üst düzeyde olduğu zamanlarmış. Biri düştüğünde diğerinin yardım elini uzattığı zamanlar . Seksenler dizinsinde insanların nasıl birbirlerine yardım ettikleri komşuluk haklarının ne kadar iyi olduğu birinin evinde yemek yoksa bile komşunun ona yardım elini uzattığı ve anlatıldığı bir dizi . Eskilerin en iyi zamanlarından biri olarak anlatılan dizide seksenler sohbet ortamlarını göstermekte . Düşünün insanlar o kadar edepli ve ahlaklı ki aşklarına sevgilerine sahip çıktıkları zamanlar . Şimdi ki gibi bir kişi bir sürü insanlar konuşuyor sevgili oluyor aynı anda 2-3 kişiyi idare eden insanlar biliyorum ne kadar iğrenç bir durum değil mi ? Ama o zamanlarda şimdiki gibi değil bir bayanla konuşmak yürek işi idi . Bir bayana aşık olup duygularını anlatmak dünyanın en büyük şeyi idi . Mesela birine şimdilerde çok rahatlıkla arkadaşlık sevgililik teklifleri çok rahat ederken o zamanlarda ki utangaçlık ahlaklı oluşları bir bayana nasıl davranılması gerektiğini bilmeleri allah korkularının olması onların ne kadar özel insanlar olduğunu bize gösteriyor . Seksenler dizisi şimdiki zamanda gösterilen eski dizilerden bir tanesi ve en bilinçli dizilerin başında gelen bir dizi. Eskiyi özümüzü nasıl zamanlar geçirdiğimizi komşuluklarımızı bize yeniden sorgulatan bu dizi o zamanlarda olmayan internet ortamlarının o zamanlarda ki sohbet platformlarını insanların yüzyüze konuşarak gerçekleştirdiğini göstermekte . Bu sayede insanların birbirlerine olan samimiyeti saygısı dürüstlüğü yardımseverliği günümüzde nakleden olmamakta .aslında bundan ders çıkarmak yerine televizyon başında aman eskilerden bahane değip kanal değiştirdiğimizi görebiliyoruz. Lakin şimdiki nesilin izlemesi ve geçmişten dersler çıkarması gereken bir dizi olarak ailelerin çocuklarına izletmedi gereken dizidir. Nitekim maalesef bunları yapmıyoruz. Ne kadar dövüş dizisi mafya dizisi romantik diziler aksiyon diziler varsa çocuklarımıza omları ya izletiyoruz yada çocuklarımız sıkılıp bilgisayar başında internette zaman geçiriyorlar . Ama teşvik ettiğimiz an çocuklarımız da işledikleri zaman dizinin ne ifade ettiğini anlamaları açısından mutlaka bakmaları gerekmektedir. O zaman ki hayat şartlarının zorluklarını görmeleri şimdiki gibi el bebek gül bebek olunmadığını ne kadar zor süreçlerden geçtiğimizi bilmeleri hem bizler için hem kendileri için daha iyi olacaktır .

Seksenler sohbet

Sohbetin Enleri

Peki sohbetin enlerini seçmeye hazırmısınız? Yeni yıla girerken sohbet enlerini seçmemiştik ama şimdi bunu telafi etmek adına dizlerinde katılımları ile sohbetin enlerini seçmek istiyoruz . Bir çok Web siteleri enlerini seçerken bizler geride kalmamak adına bizde sohbet sitelerimizin enlerini seçmek için çalışma başlattık. Mesela 5 arkadaşımızı seçerek oylama yapacağınız bu oylamada yılın chat erkeği ben yılın chat bayanı olarak gruplandıracağız . Eğer ki tek grup olarak yaparsak kesin olarak bayanlar herkesi geride bırakarak birinci olurlar ki bu da adil olmaz . O yüzden bayanlara ve erkeklere kategoriler yaparak farklı dallarda ki kişileri oylama ile seçeceğiz . Seçilecek kişilerin özellikleri ise çok konuşlan , online durumu yüksek , devamlı sohbet odalarında konuşan kişiler ve saygılı sevgili sevilen kişilerden olucaktır. Bunları belirlerken zaten sizlerin fikirleri ve düşünceleri bizlere yardımcı olacaktır . Kimlerin katılması gerektiğini yaşam katılmaması gerektiğini sizlerin fikirleri doğrultusunda yapılacaktır . Ayrıca sohbet odalarımızdan daha önce hiç bir şekilde ceza almamış olmasıda kurallarımız arasında olacaktır . Ebetler sizlerde bende varım diyorsanız hemen yorumlara cevaplarınızı gönderin be bizlerle iletişime geçin hayırlı enleriniz olsun arkadaşlar .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.