Çay Ve Sohbet

  • 10 Mayıs 2019
  • 217 kez görüntülendi.
Çay Ve Sohbet

Çay ve sohbet odalarına hoş geldiniz der arkadaşlar . evet sizler için güzel bir konu başlığı seçtiğimizi düşünmekteyiz. Çay hayatımız boyunca içtiğimiz ve içmekten çok büyük keyif aldığımız sıcak içecektir. Hayatımızda çaysız kalıyoruz düşünsenize bazılarının afyonu patlatmak için genelde çay  içmeleri gerekiyor sabahları. Özellikle oruç olduğumuzda çay içmemek çok dokunuyor insana. Helede alıştıysanız çay  içmeye gerçekten çok koyacaktır. Oruçlu kafa ile bir çok kez aklıma gel çay ama tabi ki iftara kadar beklemek gerektiğini biliyoruz. Ayrıca çay öyle bir şey ki bir kaç insan bir arada olduğunda güzel sohbetler döndüğünde. Çay da varsa yanlarında değme keyfine o insanların . Acayip bir şekilde hem çay içersiniz hemde sohbet edersiniz. Hatta memleket meselelerinden dünya meselelerine hepsini konuşur o çay sohbet eşliğinde memleketi kurtarırsınız sanki . Türkiye’nin çayı genelde Rize den gelmekte. Rize çayının ne kadar kaliteli bir çay olduğunu bilirsiniz. Ayrıca Rize insanı çokta konuşkan millettir. Sohbet etmeyi çok severler o yüzden de mutlaka sohbet sırasında çay içmeyi ihmal etmeler yani . Çok kez denk geldim sohbet yaparlarken çay içmelerine hemde öyle böyle değil . 2 demlik 3 Demlik çayların içildiğini. O kadar koyu sohbetler dönüyor ki o ortamda sizlerin yaşaması gerektiğin düşünmekteyim.

 

çay ve chat

çay ve chat

Ve üstad der yukarıda resimdeki sözü çayın önemini Türk toplumu acısından ne kadar değerli olduğunu bir kez daha bilinir. Bir misafirliğe gittiğinizi düşünün evde sizi ağırladılar ve içeri buyur ettiler ve içeri girdiğiniz hoş beş dediğiniz oturduğunuz bir anda sohbet başlar ‘nasılsınız iyi misiniz ‘ diye sizde ‘hamd olsun iyiyiz’ dersiniz ve ardından şu cümle gelir ‘ ben bir çay suyu koyim’ evet o meşhur söz ağızdan çıktı ve direk mutfağa gidilir . Sohbetin temeli o söz söylendiğinde atılır ve demlenip gelmesi ile birlikte sohbet eşliğinde afiyetle içilir. Ayrıca kahvehaneleri unutmamak gerek erkeklerin başlıca milli içeceğidir çay. 3-5 kişi bir araya gelir gelmez çay ocağındaki kişiye bize çayla derler ve o sıra sohbet başlar helede biri içlerinden çıkıp bir okey yapalım yada batak yapalım derse işte o andan itibaren en az  10 bardak çayınız var demek ve sohbetin dibine vurduğunuz anlamına gelir. Gerçekten arkadaşlar öyle bir ortamda ister istemez konuşkan oluyorsunuz. Ben konuşmam diyen insanı bile bülbül yapan bir ortamdır o masa. Hayatınızda görebileceğiniz küfürlerin muhabbetlerin sohbetlerin döndüğü bir masadır . Eğer inanmıyorsanız bir gün mutlaka bir kahvehaneye gidin kendi gözlerinizle mutlaka görün derim .

 

Sohbet ister

Sohbet ister

 

Sohbet öyle bir şey ki bunun nerede nasıl yapılacağını hiç anlayamazsınız . Öyle bir ortam olmuş ki bir anda sohbet dönmeye başlamış bir anda elinize çayı vermişler bir bakıyorsunuz etrafınızda dünya kadar insan gülüyor muhabbet ediyor. İşte çay ve sohbet insanları böyle yakınlaştırır sohbet ettirir. Bizler de çay ve sohbet gibi sohbetimiz bol verdiğimiz hizmet çok birbirlerini tamamlayarak sizlerin bu ortamlarda chat yapmanızı sağlamakta. Sanal ortamda çay çok iyi gider. Bilgisayar başında geçireceğiniz zaman esnasında çay veya kahve çok iyi gidiyor . çünkü o sırada heyecanlı heyecanlı bir şeyler anlatıyorsunuz sohbet ediyorsunuz ve bir yudum çay alıp tekrar devam ediyorsunuz ne kadar harika bir duygu gerçekten arkadaşlar. Aslında iftara da sayılı saatler kaldı bir anda canım çok fazla çay çekmeye başladı iftarı açmadan ocağa çay koyup iftardan sonra hemen sigarayı yakıp çay içmeyi hedefliyorum .Yani hayali bile güzel değil mi . Ama allahım tuttuğumuz oruç muzu kabul etsin . Ayrıca iftardan sonra mutlaka sokaklara bakın arkadaşlar niye derseniz bir çok insan sokakta olmakta iftardan sonra hemen kahvelere gitmek için sabırsızlanmakta . Sabahtan akşama kadar niyetli olan ağzını açınca direk çay içmeye ve oyun masası kurmaya gitmekteler. Tabi bunlar çayına yapılan oyun masaları öyle yoksa kumar niyetine olan bir şey değil. Sohbet dönsün oyun oynansın güzel vakit geçirilsin amaçlı olan bir takım şeyler. Neyse arkadaşlar bugün yine sizlerle güzel bir yazımızda buluştuk umarım okuyup keyif almışsınızdır. Sizlerde mutlaka söylediklerimizi uygulayın ayrıca sohbet sitelerimizde bulunan sohbet gire tıklayarak canlı canlı sohbet odalarına giriş sağlayabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.