Youtube Canlı Sohbet

  • 11 Mayıs 2019
  • 256 kez görüntülendi.
Youtube Canlı Sohbet

Youtube Canlı Sohbet

Youtube Canlı sohbet olarak yeni bir proje başlattı. Bu özellik sayesinde insanların müzik dinlerken bir yandan da sohbet etmelerine imkan sağlamakta. Bunun için uzun uğraşlar sonucu aynı sohbet odaları gibi bir platform yaparak kendi bünyesinde sohbet kısmını aktif hale getirdiklerini gördüm. Bunu canlı sohbet olarak vermekteler. Ayrıca bunu yaptıkları şey ise atıyorum herhangi bir canlı televizyon izlemek istediniz yada youtuberların canlı yayınlarını izlemek istediğiniz de onların görüntülerinin yanında canlı sohbet etme imkanı sunan bir chat platformu var . İlk bakışlarda göze gelmeyen ama izledikçe bir şekilde yayın akışındaki konuşmalara yazılı olarak sohbet etme imkanı sunulduğunu gördükçe çok şaşıracaksınız. Yani bir nevi sohbet siteleri gibi uygulama yapmış adamlar. Ve oldukça başarılı bir çalışma yapmışlar. Yani görüntülü olarak izlediğiniz ünlü birini ayrıca ona yazmak içinde hemen yan tarafta bulunan ekrandan yazarak bire bire konuşabilirsiniz. Yani sorduklarınızın cevabını anlık olarak sizlere söyleyebilmekte . Bu uygulamaları yapmaları bence gayet güzel olmuş.
Youtube Chat

Youtube Chat

Bir nevi anlık olarak sohbet etme gibi bir şey sonuçta karşınızda ki kişiyi canlı olarak izlemek ve sorula yöneltmek onunla birebir konuşmak daha güzel olmuş. Ayrıca youtube un özelliği bir çok televizyon kanalının yayınlarını canlı olarak vermesi tabi ki büyük televizyon kanalları canlı yayın sırasında sohbet seçeneğini kapatmaktalar. Yoksa önüne geçilemez bir hal alabilir neticesinde. Ama radyo kanallarının canlı yayınlanması müzik dinlemeleri esnasında insanların sohbet etmesi güzel bir olanak olmuş. Aynı bizim sohbet sitelerimizde ki gibi hem radyo müzik dinleme imkanı hemde sohbet etme imkanı var. Tek farkla bizden iyi değiller. Biz de djlerimiz anlık olarak istek alıp o kişinin isteğini anlık olarak çalabilmekte. Ama orada öyle bir şey söz konusu bile değil. Sırada ki parça ne ise onu dinlemek zorunda herkes ister sevsin ister sevmesin oto olarak yayına hazırlanmış şekilde yapılıp sırasıyla çalmaya başlamakta. Ama sohbet odalarımızda bu böyle değil tamamen o anki anlık ruh haline insanların ne istediğine bakılmaktadır.
Youtube canlı chat

Youtube canlı chat

Bu demek oluyor ki youtube bu konuda biraz daha kendini geliştirmeli insanlara imkan vermeli ve istek parçalara göre hareket etmelidir. Bu sayede hem kullanıcıların youtube üzerinde kalması daha fazla olabilir hemde daha fazla bir şekilde kullanıcı çekebilirler. Ama bunu yapmaları biraz imkansız olduğundan dolayı genelde tercih yine sohbet chat siteleri olarak bilinmektedir. Sonuçta verilen hizmetler herkesi tatmin ettiği gibi bir çok kişinin de olmasına olanak sağlamaktadır. Youtube ortamları biraz böyle kaliteli olmamakta herkesin elindeki cep telefonlarından rahatlıkla girebilmekte ve küfür olduğunda sohbet ortamında atılma gibi bir şey söz konusu olmamakta. Yani saygısızlık seviyesizlik diz boyu diyebiliriz. Ama bizde genelde bu durumlarda yönetici arkadaşlarımız olduğundan müdahile etme imkanları bulunmaktadır. Youtube chat kanallarında sadece youtuberlar anlık yayın yaptıklarında küfür gibi saygısızlık gerektiren kelimeler gördüğünde atmaktalar. Bunun haricinde ki diğer yerlerde yapılan sohbetler bunu göremezsiniz.
Youtuber Sohbet

Youtuber Sohbet

Bir çok youtuber olan ünlülerle sohbet etme imkanı sağlanmakta. Onların vermiş olduğu gün ve saatler de olduğunuzda çok rahatlıkla onlarla sohbet edebilirsiniz. Youtube sohbet için ana sayfasına girerek arama kelimesinde canlı yayın  demeniz gerekmektedir. Bunun sonrasında sizlere canlı yayın yapan bir çok insanı getirecektir. Dilediğiniz kişinin üzerine tıklayarak sayfasında  ki anlık yayını görebilirsiniz. Eğer sağ tarafta sohbet açılırsa evet sohbet imkanı sağlıyor anlamına gelir ama açılmazsa. Sohbet devre dışı bırakıldı deniyorsa o sayfada sohbet etme gibi imkanınız bulunmamakta. Mesela bu kötü bir alt yapı tercihi bunu kişilere bıraktığında ister sohbet eder ister etmez bunu onun keyfine verdiğinizde youtube için gerçekten taraf olma durumu olmuyor. O sıra yayın yapan biri birileri hakkında siyaset yapma gibi yada eleştiri yaptığında ona cevap verecek birileri olmayacaktır. Çünkü sohbet etme butonu aktif olmadığı için insanların onun  konuşmasını dinleyecek ama cevap veremeyecek ne kadar sinir bozucu bir şey değil mi arkadaşlar ? Yani youtube gibi büyük bir sosyal medya video paylaşım sitesi olarak bence bunu daha basite indirgemeleri gerekmektedir. Hiç değilse şahsi kişilerin canlı yayın yapmaları halinde sohbet seçeneğinin otomatik olarak yayınlanması eğer kötü sözler hakaretler edenleri de o anki yayını yapan kişi tarafından uzaklaştırma yapması gibi seçenekler olmalıdır. Bunları yapmak daha mantıklı olacağından her gelen misafiri de cazip hale getirecektir. Bizi dinlediğiniz ve bizlerle olduğunuz için teşekkürler eder umarım en kısa sürede sizler ve çevrenizde ki insanlar bizleri tercih edersiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.