Trabzon Sohbet

  • 16 Mart 2019
  • 331 kez görüntülendi.
Trabzon Sohbet

Karadeniz’in en büyük şehir olan Trabzon sohbet sitelerin’den sizlere selamlar. Trabzon sohbet odaları artık yayında. Trabzonlu bir çok insanın beklediği Trabzon muhabbet odaları yayın hayatına başlamanın sevincini sizlerle paylaşıyor. Sizlere biraz da Trabzon ve Trabzon halkı hakkında bilgiler vereceğim. Trabzon Giresun,Rize,Bayburt,Gümüşhane illerine komşu bir şehrimizdir. Nüfus olarak 1 milyona yaklaşan bir nüfusa sahip olmaktadır. Sahil şeridi olduğu için iç kısımlara doğru çok yaygın değildir. Genelde sahil şeridi boyunca uzanmaktadır. Şehirde genelde balıkçılık hakim olmaktadır. Ayrıca Karadeniz teknik üniversite’sinin olmasından dolayı öğrenci potansiyeli yüksek olan şehirde halkın çoğu dış kısımdakiler özellikle öğrenci kaynaklı geçimini sağlamaktadır. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olduğu da bilinmektedir. Tarihi bölge olarak çok iyi bir bölge konumunda dır. Zamanında pontus Rum cumhuriyetinin merkezi konumunda olan şehir daha sonrasında Osmanlı imparatorluğunun işgal etmesi ile Türk yurdu olarak kayıtlara geçmiştir. Şehrin en önemli simgelerinden biri de Trabzon spor aşkı olarak görülmekte. Şehrin takımı zamanında Türkiye’de 5 den fazla kupa kaldırmış 4’cü takım olarak geçmektedir. Bundan dolayı Türkiye’de 3 büyük değil 4 Büyük vardır demelerinin nedeni de bundan kaynaklanmaktadır. Halkın konuşma şivesi çok hoş bir şive olmakla birlikte bir çok komedi unsurlarına da ilham vermiştir. Özellikle temel gibi fıkraların anlatıldığı memleketimizde genelde bu duygu ile hareket edilerek anlatılmakta. Trabzon da ayrıca yöresel dansları ile de dikkat edilmekte. Genel de horun dediğimiz oyunu oynamakta ve çok eğlenceli bir duruma dönüşmektedir. Bir Giresunlu olarak horon bilir ve oynarız gerçekten yorucu bir o kadar da eğlenceli bu oyun Trabzon da bir başka oluyor açıkçası onların hızlı oynamaları bu oyuna ayrı bir hava katmaktadır. Yöresel kıyafetleri tipik bir Karadeniz insanı olarak görülebilmektedir. Giresun halkı Ordu Rize halkı da hemen hemen aynı yöresel kıyafetleri giymektedir. Aslına bakarsanız hepsinin Karadeniz sahil kenti olması birbirlerinden ayrılmadığı özelliğini taşımaktadır. Karadeniz insanı çok sıcak kanlı ve sempatik tir. Bir o kadar da güleç ve eğlenceli oldukları gibi damarlarına basıldığı anda da çok agresif olabiliyorlar. Vatan aşkı dendiğinde Türkiye’nin çatısı olarak görülebilir. İnanılmaz bir şekilde vatansever milliyetçi duygulara sahiptirler ki vatanı koşulsuz şartsız ölümü göze alacak kadar sevmekte ve milliyetçi insanlardır. Trabzon’dan bahsetmişken Ses sanatçılarından bahsetmesek olmaz özellikle volkan konak , kazım koyuncu gibi insanları Karadeniz toplumunun önemli müzik insanları olduğunu bilmek gerekir. Çoğu Karadeniz sahil kenti insanlarınca dinlenen müzik türü genelde kemençe ile çalınan horon havaları dır . Bu tarz müzikler coşku şevk icra etmektedir.

Trabzon Chat

Yukarıda Trabzon şehrimizi tam detaylı anlatmasak bile ön bilgi olarak sizlerle paylaştım. Aslında burada ki amaç Trabzon sohbet kanallarına Trabzonlu vatandaşlarımız gelerek birbirleri ile tanışmalarını sağlamak ve uzakları yakın etmektedir. Sonuçta her insan kendi toprağından biri ile anlaşmayı daha iyi yapmaktadır. Konuşları dilleri şiveleri daha iyi bilmektedirler. Çoğu insan anlayamadığından dolayı bazen sorunlar yaşayabilmekte ama burada bir birleri ile aynı memleketli olduklarından dolayı daha iyi anlayabileceklerini düşünmekteyiz. O yüzden onlara Trabzon muhabbet odalarını açtık. Sohbetin muhabbetin her daim döndüğü sohbet odalarımız onların özel bir kanalda olduklarını hissettirmek için ellerinden gelen her şeyi yapan kaliteli kadrolu yönetimimize sahip olduklarını göreceklerdir. Trabzon sohbet dendiğinde ilk akla gelecek olan sohbet sitelerimiz diğer şehirlerimiz ile alakalı da sohbet platformlarını açmaya devam etmektedir. Global kanallarımız olan sohbet kanallarında da takılabilecek olduğunuzu unutmayınız . Orası tamamen uluslararası olduğu için her milletten insanın bulunduğunu sakın unutmayınız lütfen. Yabancı diliniz varsa çok rahat bir şekilde yabancılarla chat yapabileceksiniz. Bence bu kadar avantajın olduğu bir yer varken neden durur beklersiniz ki hadi sizlerde bay ve bayanların arasına katılın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.