Sohbet Yapmak

  • 31 Ocak 2019
  • 336 kez görüntülendi.
Sohbet Yapmak

Bugün sizlere basit bir şekilde sohbet yapmak ile ilgili bir takım bilgiler vericegim. Chat yapmak için öncelikli olarak google üzerinde arama yaparak kaliteli gördüğünüz sohbet sitelerine bakalım. Buldugunuz siteler üzerinden girişler yaparak ortamlardaki sohbet akışına bakmak lazım. Eğer sessiz sakin bir yer olarak görüyorsanız anlayın ki orda olan bir cok userin aslında bottan ibaret oldugunu anlayacaksınız. Bu botlar kanalın dolu olmasını göstermekle ilgilidir. Kanal ne kadar dolu görünürse kullanıcılar özellerden o kadar cok yazacaktır ki bu da onların sitede kalıcılıgını artırmaktadır. Bir kullanıcı eğer kalıyorsa bu muhabbet ile alakalıdır. Bazı muhabbet sitelerinde botların otomatik olarak konuştugun görebilmekteyiz. Sizin sohbet kanalı ortasına yazdıgınız yazı hakkında size dönüş yapmıyor sizi görmezden geliyor diğer nickleri görüp onlara cevap veriyorsa bilin ki botlar kendi aralarında sohbet etmektedir. Bu da onların gerçek kişi olmadıgı yapılmış olan program yazılımından başka birşey olmadıgını göstermektedir. Gercek kişilerin sizlere yazdıgını anlamak için sizn takma isminizle hitap etmeleri demektir. Bu şekilde bunu anlamış olmaktayız.

Sohbet Botları

Sohbet yapmak artık o kadar kolay olmadıgından hangi sanal ortamlara güvenecegiz bunu bilmemekteyiz. Bunu yukarıda bir şekilde sıraladım sizlere nasıl yapmanız gerektigin ama bunlar işe yaramıyorsa biraz daha yaratıcı olan sohbet odalarına bakmakta fayda vardı. örnegin bizlerin kurmuş olduğu bu chat sitesi gibi odalarımızda her daim akışı konuşkan insanlar olmakla birlikte botlarımızda bulunmakta. Ama bu botlar digerleri gibi konuşan olmamaktadır. Tamamen sabit bir şekilde iç güvenliği korumak amaçlı olmaktadır. Bu botlar sayesinde kimlerin reklam yaptıgını kimlerin daha seviyesiz ve düzgün olmadıgını cok iyi bir şekilde anlamaktayız. Yani bir nevi yönetime yardımcı olan botlardır. Kullanımları tamamen bizim yönetimimizde olan botlar haricinde ki konuşanların bir cogu canlı ve gercek kişilerdir.onlarda zaten her daim müdavimi oldukları bu sohbet kanallarının tanındık yüzleri olmakla birlikte yeni gelenleride tanıdıkca ailemizden birisi haline gelmektedirler. Chat yapmak için biraz edepli ve saygılı olmak bizim için öncelikli hedefimizdir yoksa bir cok insanı barındırır ama seviyesizlik diz boyu olduktan sonra düzgün sohbet chat yapmak zor olur. Bu bakımdan cok seçici davranmaktayız bu konuda . Her insanın bazı kriterleri oldugu gibi bizim sanal ortamlarında bir kriteri oldugunu söylemek mümkündür. Yalan hiç bir zaman affetmeyecegimiz müsamma gösteremiyecegimiz bir şeydir. Zaten bütün fitnenin baş aktörü yalan değil mi ? her şey yalanla başlamıyormu bu hayatta ? Ne kadar dürüst olursanız o kadar cok kazanır ne kadr cok kazanırsanız cevrenizde o kadar cok olur sevilen sayılan biris olursunuz. Bu söyledilerimiz hiç bir zaman aklınızdan cıkarmayınız cünki hayatımız boyunca bunlarla yaşamaya devam edicegiz hem sohbet yapmak için hemde hayatımızı sürdürmemiz için . Bu böyle olacaktır böylede kalacaktır. Bu kadar bilgilendirmeden sonra sizlerde sohbet kanallarımıza girerek chat yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
  1. CeyDa dedi ki:

    Adap ve SayGi herseyin temeLidir.. SanaL DünyaSinda ise.. GercekLerimizLe biraz daha mi dikkatLiyiz.. BeLki ondandir bazen beyaz YaLanLar.. 🙂

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.