Sınırsız Sohbet

  • 14 Mart 2019
  • 366 kez görüntülendi.
Sınırsız Sohbet

Sınırların engel tanımadığı sohbet odalarından merhaba hepinize. Bir zamanlar sınırlı olarak uygulanan sohbet platformları artık sınırsız olarak verilmektedir . Sınırlı olarak verilenlerden tamamen ücrete tabi tutulmakta idi. Hayatımızda her şeyin bir sınırının olduğunu biliyoruz. Mesela evimizde kullandığımız İnternet’in bile bir sınırı var aştığımızda hemen yavaşlamaya başladığını görebilmekteyiz. Yada telefonlarımızda ki arama dakikaları sınırı aştığında sizden ek ücret talep etmekteler. Bu gibi uygulamalar çok uzun süre önce sohbet sitelerinde de vardı . Bazı sitelerde halen devam etmektedir. Örneğin üyelikli İstanbul net gibi bir site hem üyelik hemde ücret istemekle birlikte verilen hizmet sınırlı olarak görünmektedir. Çok uçuk rakamlara gold silver gibi paketler alarak sınırsız bir hale getirebiliyoruz ama süre zarfında yapıyorsunuz bunları sonuçta süresi dolduğu an verilen hizmet kesilmektedir. Bu sitelerde verilen hizmetin süresi 1 ay , 3 ay ve 6 ay olarak görülmektedir. Bunu aştığınızda otomatik olarak mesaj gönderme işlemi yapamıyorsunuz. Bunların tam aksine ise kendi sohbet odalarımızda sınırsız bir şekilde anlık sohbet yapacak tarz olmaktadır. Ayrıca sınırsız ve ücretsiz üyelik gerektirmeden yapılabilmekte . Her zaman sınırlamalara maruz kaldığımız hayatımızda bizi en çok zorlayanlardan biride bu denli kurumsal firmaların bizleri zorlamaları olmaktadır. Bunlardan bir çok insan muzdarip olmakla birlikte bir çoğu çözüm odaklarını İnternet aracılığı ile yapmaktadır . Ama ne yazık ki bu da faydalı olmadığından dolayı vatandaşlarımız bazen dolandırıldıklarını anlamakta ve haklı yere de haklarını savunmaktalar. Örneğin geçende bir arkadaşımın başına gelen olay şu şekilde. Evinde bulunan İnternet’inden birileri girerek ip’sini kullanarak farklı kişilerin kredi kartlarından alışveriş yapıyorlar ve yaptıkları alışveriş’leride evlerine istiyorlar. Haksız yere kredi kartından Çekilen paraları gören vatandaş ise polise başvuruyor. Polis incelediğinde internetten yapılan ip adresine ulaşılıyor ve arkadaşıma tebligat yolluyorlar. Arkadaşım karakola gittiğinde verdikleri bilgileri duyduğunda şok oluyor. Kendisi varlıklı bir ailenin çocuğu ve çok iyi bir işte çalışan kendisi o yüzden onun yapmadığı anlaşılıyor ama olay kamu davasına döndüğü için mahkeme görülmek zorunda kalıyor. Ve mahkeme İzmir de olduğu için işinden izin alarak İzmir adliyesine gidiyor orada yapılan duruşma sonunda kendisinin suçsuz olduğu anlaşılıyor ve beraat ediyor.

Sınırsız Chat

Şimdi arkadaşın başından geçenlere baktığımızda hem kendisi mağdur edilmiş hem işinden olmuş hemde haksız yere kendisine suç atılmış olduğunu görüyoruz. Neden evindeki sınırsız İnternet yüzünden . Daha sonrasında bu olaydan dolayı evindeki sınırsız İnternet’ini kapattırmak zorunda kalıyor bir daha başına böyle bir şey gelmemesi için. Yani buna benzer bir çok olay da olmaktadır. Zamanında bende İstanbul net de hesap açtım ve kredi kartımdan üyelik paketi aldım ama yenilenmesini istemiyorum seçeneğini işaretlemedim diye süresi dolduğunda otomatik olarak yenilediğini gördüm . Buna itiraz etmeme rağmen çekilmiş olduğundan herhangi bir işlem olmadı ve para iadesi ile karşılaşamadım. Bunu canlı sohbet destek hattı ile görüştüğümde böyle bir şeyin yapılamayacağı para iadesinin yapılamadığı hizmetten yararlanabileceği söylediler. Mantığa bakarmısınız şıkkı işaretlemedim diye kredi kartımdan para çektiler habersiz geri istediğimde ise iade yapmadılar . işte bende bunlara kızarak sohbet siteleri adı altında ücretsiz bir şekilde sohbet imkanı veren bir site kurarak herkesin bundan bedava bir şekilde yararlanmasını sağlamaktayım. Yani benim gibi başkalarınında canı yanmaması adına hem insanlarla tanışmalarını sağlamak hemde ceplerinde paralarının durmasını istemekteyiz. Evet arkadaşlar başınızdan geçen şeyler var ise sizlerde bu yazının altına yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.