Pazar Sohbetleri

  • 12 Şubat 2019
  • 258 kez görüntülendi.
Pazar Sohbetleri

Ülkemizde son günlerce çok hareketli zamanlar yaşanmakta.Aslına bakarsanız uzun süredir bu hareketlilik bulunmakta. İnsanların pazarlardaki fiyat artışlarını devamlı kendi aralarında sohbet ederek isyan ettikleri dönemdeyiz.Sokakta yaptığımız sohbet röportajlarımızda yapılan oyunun görünüğünü ve buna karşı hamleler yapılması gerektiğini düşünenler olmuştur ve devletimiz buna karşı hamlelerini yapmıştır. Bu dönem içerisinde bir çok gariban insanlar evlerine erzak alamaz durumu geldiler. Sırf türkiye cumhuriyeti üzerine oyunlar yapmak adına stokcuların bir cok ürünü bunlar domates,patates,soğan , biber , patlıcan gibi temek ihtiyac malzemelerini depolarda tutarak fiyatların artmasına yardımcı olmuştur. Aslında bu bir memleketin çökmesi adına ellerinden gelen herşeyi yapmak adına yapılmış bir hamle olarak karşımıza cıkmaktadır. 2-3 Ay önce dolar yükselişinde yaptıkları hamle ile devleti zora düşürmeye calıştılar. Ama devletimiz yapmış olduğu stratejik hamle ile bunu geri püskürtmesini bildi. İç ve dış düşmanlara karşı nasıl ayakta durulması gerekiyorsa o şekilde ayakta durarak devletin milletin dik durması ile gerekli adımlarda atılarak topyekün birlikte her baskıya gögüs gerdiler.Şimdilerde ise yapamadıkları dolar hareketindeki oyunu farklı yollarda denemeye kalkmaktalar. Bunu ise insanların gariban kesimin tükettiği meyve ve sebze üzerinde denemeye kalkıştılar. Bunu yapmalarındaki kasıt ise türkiye cumhuriyetinin başkanı olan recep tayyip erdoganın arkasında ki halkı ezip hükümete karşı olmalarını sağlamaları ama halkımız bu oyunlara bu tuzaklara gelmeyerek yinede başkanımızın reisimizin arkasında olmuştur olacaktır.

Pazarda Sohbet

Peki devletimiz bu oyuna karşı ne gibi hamleler almıştır dersenizde şöyleki uzun süredir üstünde calışılmakta olan tanzim satış noktaları pazartesi gününden itibaren türkiyenin büyük şehirlerinde insanlarımıza sunulmuştur. Pazar da yapamadıkları alamadıkları meyve sebzeleri bu tanzim satış noktalarında yarı fiyatına almaları herkesin yüzünü güldürmüştür. Evine uzun süredir sebze sokamayan halkımız son 2 gündür cok ciddi şekilde ilgi gösterdikleri tanzim noktalarından alışverişlerini yaparak evlerine erzaklarını aldılar. Tanzim satış noktalarında sohbet ettiğimiz kişilerin devletin her zaman arkasında durduğunu söylemesi ve başkanımıza hayır dualarda bulunmaları bizleride duygulandırdı. Devletin yapmış olduğu bu hamle ile hal noktalarında pazarlarda ve marketlerdeki bir cok meyve sebzenin düştüğünü bazı noktalarda cok ciddi şekilde aşağılara indirildiği bilgisi gelmektedir. Devletin bu hamleyi yapmasından sonra bu oyunu bozduğunu ve bu tanzim satış noktalarında sadece meyve sebze ile kalınmayacağını temizlik malzemeleri gibi bir cok ürününde satışına başlanacağını söylemekteler. Eğer ki cok ceşitlilik olduğu taktirde halkımız daha rahat ve huzurlu şekilde evlerine erzak götürebileceklerdir. Bu devletin yapmış olduğu son zamanlardaki en büyük hamlelerinden biridir. Aslında başkanımızın uyarılarına aldırış etmeyen insanların devletin yapmayacağını öngörmelerinden dolayı bu hamleyi başkanımız yaptı ve yapmayacağımız şey yoktur der gibi herkese aba altından sopayı gösterdide diyebiliriz. Rabbim sayın başkanımızı başımızdan eksik etmesin . etmesin ki bu iç ve dış düşmanlar halkımızı ezmek için fırsat aradıklarından dolayına onlara bu fırsatı verdirtmesin. Umarım siz arkadaşlarım sizlerde bu tanzim satış noktalarından alışverişlerinizi yapar ailenize sevdiklerinize daha iyi şekilde bakmanıza yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.