Mobil Sohbet

  • 30 Ocak 2019
  • 449 kez görüntülendi.
Mobil Sohbet

Günümüz teknolojisinde cok fazla bir şekilde mobil iletişim agları cok fazla kullanılmaktadır . Özellikle teknoloji pazaranın büyümesi yeni ve farklı cep telefonlarının cıkmasına neden olmaktadır. İphone , samsung ve htc bunlardan bir kaçı sadece. Bunların alt yapı sistemlerine baktıgımızda android ve ios veri tabanlı telefonlar cok fazlaca göze batmaktadır. Bunların yanı sıra google play ve apple store gidi uygulamalardan bu telefonlara uygun mobil aplikasyonlar mevcut bulunmaktadır. Sohbet olarakta aplikasyonlar vardır. Mobil sohbet uyumlu olması demek aplikasyona baglı kalmak değildir. Evet aplikasyon daha hızlı ve kullanışlı olmasına rağmen bunları indirmeden direk web sitelerinden girişlerde saglanmaktadır. Sonucta sohbet sitelerinden girşilerin bir cogu mobil uyumlu veri tabanlardır. Mobil cağı oldugu için bir cok site bunu sunmaktadır kullanıcılarına.

Mobil Yazışma

Mobil Sohbet uygulamarında bazıları farklı şekilde versiyon cıkararak yeni cağa ne kadar ayak uydurmaya calışmaya kalksada eski sürümlerin daha kullanışlı basit ve daha iyi oldugu gözümüzden kaçmıyor. Sonucta kullanıcı yaşı olarak 30 ve yaş üstünün kullandıgı sohbet ortamlarında 30 yaş altının cok fazla tercih etmedigin görmekteyiz. Genelde kullandıkları sosyal medya platformları olmakla birlikte cok daha veri akışı hızlı olan farklı yerlerde olabilmekteler. Ayrıca şunuda gözden kaçırmamak adına görüntülü sohbet odaları kullanımıda hiç azımsanmıyacak kadar bulunmaktadır. Buraları kullananlar için genelde bilgisayar yada notebook tan girişler saglamaktadır. Sesli veya görüntülü sohbet ortamlarının mobil giriş sistemleri şu an içinde hali hazırda bulunmamaktadır. Ama ileriki zamanlarda bu gerçekleşmek istenecektir. Şunuda söylemekte fayda var azar aplikasyonu who aplikasyonu gibi görüntülü sohbet aplikasyonları böyle çalışmamaktadır. Bunları birbirinden ayırt emtmemiz gerekmektedir. İkisinin de işleyişleri bir hayli farklı olmaktadır. Birinde tek kullanıcı ile bire bir digerinde ise tüm kanala hitap edebileceginiz şekilde olmaktadır. Kanalda ki bir kişi nickinize tıklayarak sizi görmek istediginde buna imkan vermektedir. Yada siz kameranıızı kapatarak bu imkanı ona vermemiş olursunuz. Buda bilgisayarlar için geçerli bir özelliktir cep telefonlarında kullanıma daha uygun olmadıgından şu an için de tercih edilmeyen bir sistemdir.

Sohbet Uygulamaları

Yeni yazılımların ortaya cıkması ile birlikte cok fazlaca mobil chat ortamları görmeye devam edecegiz cünki günümüz teknolojisi son model cep telefonları ile birlikte herkesin aklını celmiş ve insanlara yaratı özellikte aplikasyonlar yapmalarına fırsat tanımaktadır. Bu tarz aplikasyonları yapanlarda zaten bir şekilde bu büyük şirketlerin radarına girerek kendi hayatlarını kurtarmaktadırlar. Sohbet aplikasyonu üretmekte zorluk cektigimiz şu günlerde ise biz hem android hemde ios aplikasyonu üreterek tüm kullanıcılara keyifli saatler yaşatmaya calışmaktayız. Bunları bilgisayar hariç yolda otobüste metro da metrobüs te cep telefonuzdan kullanabilirsiniz. Hemde hiç bir problem yaşamadan akıcı bir şekilde her bakımdan size uygun bir aplikasyon olmaktadır. Cok internet harcama konusunda evet arkadaşlar harcamakta hayatımıza 4g girdiginden bu yana insanların yakındıkları şey cep telefonlarındaki bir cok uygulamanın haddinden fazla bir şekilde internet harcaması ve bundan ötürü cok fazla günlük hayatta kullanamama ama wifi buldugumuzda ise mobil sohbet odalarının her türlü keyfini kesintisi bir şekilde yaşabilmektesiniz. Yapmanız gereken sohbet sitemize gelerek mobil giriş kısmına girmeniz ve daha sonrasında sanalın hayatınıza nasıl güzel etkiledigin göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. CeyDa dedi ki:

    Araba kullanirken Chatlesmeyinde :D.. Onun disinda tüm Dünyanin bulustugu chat Ortamiyla gerceklesir.. SaygilaR

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.