Hayatımız Sohbet

  • 22 Nisan 2019
  • 213 kez görüntülendi.
Hayatımız Sohbet

Her zaman hayatımız sohbet olarak geçmiştir. Bir çok zamanlarda çevremizdeki insanlarla sohbet ederek iyi vakitler geçirmeye özen göstermekteyiz. şunu yaparken bazen ipin ucunu kaçırmaktayız. Ama ne olursa olsun hiç bir zaman sohbet‘ten vazgeçmedik hayatımız boyunca. İnsan oğlu böyle bir şey her zaman konuşmaya doymayan özgürlüğüne düşkün devamlı çene çalan kişiliklere sahibiz. Bazen susmasını bilmediğimiz zamanlarda bile gaflar yaparak hayatımızda insanların bizleri kötü tanımasına neden olmuşuzdur. Nerede konuşulur nerede konuşulmaz neler söylemek gerekir gibi şeyleri önemsemediğimiz zamanlarımız çok oldu. Bazen boş konuştuğumuz zamanlar olduğunda insanları sıktığımız çok vakitler oldu. Ama ne olursa olsun hiç bir zaman sohbet etmekten bıkmadık sıkılmadık her zaman bir şeyler bulur ve sohbet etmeye devam ederiz. Arkadaşlarımızla kankalarımızla , dostlarımızla , ailemizle hemen hemen her gün yeni tanıştığımız insanlarla bile hayatımız boyunca her zaman bir sohbet ortamı oluşturmuşuzdur. Sanal alemde ise genelde gevezelik yapmak için giren bir çok kişi olmaktadır. Genelde arkadaş tanımak için gelende olmakta ama hem sohbet etmek isteyenler hemde arkadaş tanımak için chat yapmaya gelenler oluyor. Hayatımız da her zaman birileri gelip geçmekte geçerken ayrı izler bırakmaktalar aynı sanal ortamlardaki sohbette tanıştığımız insanlar gibi bir iz bırakıp gidenler bizlerin hayata olan bakış açımızı değiştirdiklerini görebilmekteyiz. Hayatımız boyunca yaptığımız sohbetler bir ceviz kabuğunu doldurmuyor cinsten olanlar da olmakta bunlara engel olamamaktayız. Bazen bir devlet dairesine gidip orada işimizi yaptırmak adına hemşeri ayağına yatmalar mı dersiniz yada tanışıp rüşvet vermek için elimizden geldiğince dil dökmek mi dersiniz bir an önce işimiz halletmek için bir takım vaatler vermek mi dersiniz hepsini bir şekilde sohbete bağlaya biliriz.

Hayatımız chat

İşte bu denli yorucu gecen hayatımız bizlere her şeyi tatmayı öğrettiği gibi insan sarrafı yapmayı da öğretmektedir. Bir insanı tanımak için çok iyi bir şekilde sohbet etmek gerekir. Onun neler düşündüğünü öğrenmek onun konuşma tarzını anlamak hal ve hareketlerinden nasıl bir karaktere sahip olduğunu anlamak olanaksız değildir. Bir takım ipucu verdiği gibi nasıl davranmamız gerektiğinde bizlere öğretir. İyi bir kişiliğe sahip olduğunu anlamak için iyi analiz etmek sohbetinden onun nasıl bir yapıya sahip olduğunu kavramak gerekmektedir. Ayrıca bunları yaparken de tabi ki çok fazla güvenmeden bir takım bilgilerimizi vermemek gerekmekte. Mesela evde kapınıza gelen satıcılar genelde sohbet ayağına sizlerin bilgilerin alabilmekte . Bu tarz kişilere çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Sonuçta söyledikleri her şeyi çok iyi akıllarında tutarak sizlerin bilgilerin çalabilmektedirler. Bu sayede sizlerin adına dolandırıcılık yapabilirler . Sonuçta insan oğlu çiğ süt içmiştir kelimesi günümüzde çok kullanılmaktadır . Bunun nedeni insanlara fazlaca güvenip onların sizlerin arkanızdan işler çevirmesinden dolayı güveninizi boşa çıkarabilmelerinden dolayı söylenmektedir. Hayatınız boyunca kimseye güvenmeden kendinize ve ailenize güvenerek yaşamanız sizleri en sağlıklı şekilde bireyler yetiştirmeniz yada yetişmenize yardımcı olacaktır. Arkadaşlar konumuzun sonlarına gelirken sizlerde sohbet sitelerimize girmeyi sakın unutmayın evet gelip bizlerle sohbet ederek arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.