Gezi sohbeti

  • 05 Ağustos 2019
  • 51 kez görüntülendi.
Gezi sohbeti

Gezi sohbet odaları her zaman ki gibi sizleri sevgi ve saygı ile selamlar. Türkiye de gezilecek o kadar çok yer var ki sizlere sadece 3-5 tanesi hakkımda biraz da olsa bilgi vereceğim. Son zamanlarda popülistti artmış olan mekanlardan biride Kastamonu Cide ilçesi . Bir çok insanın gidip görmek istediği yerlerin başında gelmektedir. Cide sahil kısmında olduğundan ayrıca doğal güzellikleri bakımından yeni yeni keşfedilmeye başlanmıştır. Bir çok doğa tutkunu insanın uğrak noktalarından biri haline gelmiş durumdadır. Bazı forum sitelerinde Cide hakkındaki sohbetlerde ne kadar güzel yer olarak belirtildiğini görebilirsiniz. Bu doğal güzellikleri görmek istediğiniz andan itibaren mutlaka gidip görmek isteyeceğiniz bir yere olacaktır . Cide tam doğa hayranlarının kamp macerası yaşamak isteyenlerin bir numaralı yeri olarak biliniyor eğer sizde kamp yapmak bana göre değil diyorsanız şehir merkezindeki otellerde konaklama fırsatı yakalayabilirsiniz . Sahil kısmı tertemiz suyu bir Harika olarak alınırken manzara bakımından da tipik Karadeniz iklimi ve yapısına benzemektedir. Dik yazmaçları ile macera tutkunlarının mutlaka gidip görmek istedikleri bir yer olmaktadır .

Cide sohbet

Sizlere diğer bir yer olan Burdur salda gölünden bahsetmek isterim burası da Türkiye’nin Maldivler’i olarak anılmaktadır. Nedeni ise sahil kesimi ve suyu tamamen Maldiv adalarındaki suya benzediği için ben kumsalında tamamen maldivlerdeki gibi olduğundan kaynaklanmakta. Salda gölü isminden anlaşıldığı üzere tamamen göl yanı tatlı su olmaktadır. Evet Deniz gibi sizlere belki güzel bir his bırakmaya bilir ama gördüğünüz de aşık olabileceğiniz bir yer olacaktır. Salda gölü berrak suyu bembeyaz kumsalı ile tatil fırsatı yakalayanların mekanı olarak adlandırabileceğiz. Etrafında herhangi bir otel yada pansiyon bulunmadığından genelde kamp için çadır kurmaya gelenler için çok ideal mekandır . Kamp çadır kurma alanları ile araçlarınızı park edebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Bunların bir çoğu ücretli olmakta ama cüzii rakamlarda paralar alınmaktadır. Salda gölü vazgeçemeyeceğimiz doğal güzelliği olduğundan hayatınızın ömrünüzün tamamını burada geçirebileceğim bir yer olarakta görebilirsiniz. Ama tabi kış aylarında çekilmez olabilmekte. Özellikle Burdur gibi bir ile bağlı olması İzmir ve cevresine yakın olması oradaki insanların buraya akın etmesine olanak vermektedir. Mutlaka ömrünüzde gidip görebileceğiniz yerlerin başında gelmelidir.

 

Salda gölü sohbet

Salda gölü sohbet

 

Ülkemizin bir diğer incilerinden ve son 3 yılda insanların Akınına uğranılan yer ise Giresun’un mavi göl mevkisi . Burada doğal oluşan göl tamamen ufak bir gölden ve akıcı dere yatağından oluşmaktadır. İsminden anlaşıldığı üzere mavi bir rengi olmaktadır. Bu rengin olması çevrenin jeolojik yapısında maden suyu olarak bildiğimiz doğal soda suyu akmasından bu dere yatağına ulaşmasından dolayı mavimsi renge bürünmektedir . Nitekim bu Sudan dolayıda taşlarının yapısı beyazımsı renge bürünmüştür. Mavi gölün hemen yanında ise kuzulan şelalesini görmek mümkündür . Kuzulan şelalesi dağların eteğinden akan suların tek bir yerden düşmesi sonucu oluşan doğal bir şelaledir . Özellikle Arap turistlerin ilgisini çeken bu iki doğa harikası yer bir çok kişinin uğrak noktası olmuş durumdadır. Gezilecek görülecek yerlerden bir tanesi olarak mutlaka hafızanıza not edin. Giresun’un Dereli ilçesine bağlı olan bu yerlerden direk geçip yaylalara ulaşmak mümkündür. Eğer biraz da olsun şehirden kaçıp doğaya kendinizi atmak istiyorsanız mutlaka gidip görmeye değer yerlerin başında gelmektedir. Sonuçta Karadeniz gibi bir ilinizin güzide yerlerinden biri olmaktadır . Bu yerden geçtiğinizde kulakkaya yaylası Bektaş yaylası ve Kümbet yaylasına gidebilmektesiniz. Sizlerde bu tarz yerlerin konularının olmasını istiyorsanız bizlere destek vererek bildiğiniz gördüğünüz yerleri bizlere yazın yayınlayalım.

 

    Mavi göl sohbetMavi göl sohbet

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.