facebook Sohbet

  • 28 Nisan 2019
  • 175 kez görüntülendi.
facebook Sohbet

Facebook evet dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olarak bilinen facebook’un kendine özgü bir sohbet programı bulunmaktadır. Bu da facebook messenger olarak görmekteyiz. Facebook messenger genelde facebook üzerinden olan arkadaşlarınızla sohbet imkanı sağlanmaktadır. Bunun haricinde eklemek istediğiniz kişiye yazarak onun spam klasörüne düşüyorsunuz ve gördüğünde kabul ettiği an sizinle iletişim kurabilmekte. Facebook sohbet bu şekilde olduğu kadar facebook üzerinden bir çok sohbet sitelerinin kendi sayfaları da bulunmakta. Bu sohbet odalarının sayfalarına girerek onların direk sohbet kanallarına bağlantı kurulmaktadır. Facebook’ta bizimde sohbet bağlantılarımız olmakla birlikte reklamlar üzerinden direk sohbet giriş platformuna aktarım sağlanmaktadır. Facebook dünya geneli olduğundan dolayı bir çok insana hitap etmekle birlikte bir çok gruplara derneklere kulüplere gibi bir çok kesime hitap etmektedir. Lakin son zamanlarda çıkan yeni sosyal medya sitelerinden dolayı facebookun girişlerinin düştüğünü görebilmekteyiz. Ama ne kadar düşerse düşsün yinede dünyanın bir numaralı sosyal medya platformu olduğunu herkese kanıtlamış durumdadır. Bunun için bizde sohbet kanallarımıza facebook chat özelliğin getirerek facebook üzerinden canlı bir şekilde bir çok insanı görerek sohbet etme imkanı bulunmaktadır. Ayrıca dünyanın her yerinden olduğu için de yerli yabancı bir çok insanın tercihi olduğu için geniş bir kitleye hitap etmesinden dolayı bir çok insanın tercihi olarak görülmektedir. Bunu iyi kullananlarda var tabi ki kötü kullananlarda. Bizim genel bir sohbet sayfamız olduğu gibi facebook üzerinden başka sayfalarımız da bulunmaktadır. Bunların üzerinden yapılanlar ise seo işlemi uygulaması olarak yürütülmektedir. Facebook üzerinden sitenizi çok rahat bir şekilde kasma işlemi yapabilirsiniz. Bunu yaparken sadece dikkat etmeniz gereken husus çok fazla url yapısı paylaşmadan çok fazla reklam olarak algılanmadan spama takılmadan yapmanızdır. Yoksa aksi taktirde sizleri reklam olarak algılar botlar ve daha sonrasında facebook sayfanız kapatılır. Aynı google nin algoritma botları gibi facebookun da kendine özgü botları olduğundan dolayı 7/24 devamlı sayfaları kontrol etmektedir. Bunu yaparken tabi ki haberiniz olmadan yapılmaktadır. Ertesi gün girip baktığınızda sayfanızın kapandığını görebilirsiniz. Ve kurtarmak için baya bir uğraşmanız gerekecektir. Yani emeklerinizin boşa gitmemesi adına çok dikkatli bir şekilde facebookun sayfalarını kullanmanız gerekecektir.

Facebook sohbet odaları

Facebook benzeri bir çok sosyal medya hesabı olmakta. Farklı isimlerde farklı tarzlarda bulunmaktadır. Özellikle feyzem diye bir sosyal medya platformu var aynı facebook gibi lakin tek farkı biraz daha islami sohbet üzerine yapmaları olmakta.Ayrıca onda blog yazılarınızı yayınlama özelliği bulunmaktadır. Yani çok rahatlıkla Web sitelerinizin yayınlarını bu sosyal medya hesabında yayınlamak çok sıkıntılı olmamaktadır. Buna alternatif olarak tabiki bir çok yer var pinterest gibi mesela burasıda bir nevi facebook chat gibi ama daha değişik versiyonu olarak görünmektedir. Yani facebookun ne amaçla nasıl kurulduğunu bilmeyeniniz yoktur ki bu diğer siteler tamamen facebooku taklit olarak görülebilmekte. Sonuçta yapılan bir iş var bu işi en iyi şekilde ve kaliteli olarak yapan tek bir sosyal medya devi var oda facebook dünyanın en büyük ve pahalı sosyal medya platformu olma özelliğide burdan gelmektedir. Facebook üzerinden yapacağınız sohbetler her zaman bir veriye kayıt edilmektedir. Eskiye dönük yazışmalarınız her zaman görünmekte ve silindiğinde bile geri getirebilmektesiniz. Bizim sohbet odalarımızda bu mümkün değil cünkü anlık olarak olduğu için kayıt etme imkanınız olmamakta. Bu aslında herkes için bir avantaj olmakta. Sonuçta resimli yazışma değil sesli yada kameralı sohbet filan değil rahat relax kimse kimseyi görmeden en iyi şekilde güzel bir sohbet imkanını sağlanması hem sizler hemde karşınızdaki kişiler için daha yararlı olmaktadır. Facebook üzeirnden girişlerimiz takip edin ve bizlerle birlikte facebook sohbet chat odalarına katılın emin olun hem siz kazanacaksınız hemde bizler…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.