Çukur Sohbet

  • 22 Şubat 2019
  • 365 kez görüntülendi.
Çukur Sohbet

Son senelerde cok iyi diziler yapılmakta bunlardan bir tanesi ise çukur dizi olmaktadır. Çukur sohbet üzerine bir söyleşi yaparak dizi hakkında bilgi ve insanların neler düşündüğü hakkında bilgi vermek istiyorum. Çukur aras bulut iynemli nin başrollerini oynadığı heyecan dolu aksyon dolu bir dizi. İstanbulun balat semtinde çekilmekte olan çukur aslında istanbul tarlabaşında bulunan çukur semtini konu almaktadır. Burada yıllar boyunca yaşamakta olan ünlü bir kabadayı olan idris baba nın semti olarak bilinmektedir. Oğulları kahraman,cumali,selim ve yamaç ın semti için ailesi için yaşadıkları anlatılmaktadır. Her düşmanla baş etmesi konu anılan dizide yamaç çok akıllı biraz deli birazda modern olmakla birlikte çokta romantik biri olarak algılanmaktadır. İlk başladığında herkesin fikri yeni bir içerde dizisi başlıyor gibi görünsede konusu olarak içerde dizisinden daha iyi olmakta . Çukur mahallesinin çekildiği semte giderek yani balata giderek balat esnafı ile yaptıgımız sohbetlerimizde dizinin semte çok büyük etkisinin olduğunu tarihler boyunca bir çok medeniyetin uğrak noktası olduğunu ama bu zamana kadar duyulmadığını çukur dizisi ile yeniden eskisi gibi bir çok kişinin gelip gittiğini söylemekteler. Özellikle tarihi yapısı ve dokusu ile herkesin ilgisini çekmektedir balat. Hiç bir yapısının bozulmadan şimdiki zamana kadar gelmesi ordaki insanların ne denli hasas oldukları anlamını taşımaktadır. Balat ta ortodoks kilisesi bulunmaktadır. Çok eski bir yapı olan kilise hali hazırda günümüz şartlarından halen kullanılmaktadır. Çukur oyuncularını balatta sahne cekimleri sırasında görebilir onlarla fotoğraflar cektirebilir sohbet edebilirsiniz. Sizde bir çukur hayranı iseniz mutlaka gidip görmenizde fayda var diyebiliriz.

Çukur Sohbet Odaları

Ayrıca bir çok yerde oynamış olan kemal karakterini canlandıran uğur yıldıran ıda tanımak gerekirse kendisi profesyonel bir danscı olmaktadır. Hadise ile eurovision şarkı yarışmasında yapmış oldugu danslada bilmekteyiz. Ayrıca içerde dizisinde polis karakterini canlandıranlardan bir tanesi olarakta bilinmekte. Kemal çukur dizisinde mahallenin ağır abilerinden olmaktadır. Yapmış hareketler ve söylemiş olduğu sözler ile kendini sevdirmiş olmaktadır. Bir de meşhur vartolu selahaddin den bahsetmek gerekirse idris babanın geçmişte dost hayatı yaşamış oldugu meliha nın oğlu olarak bilinmektedir. İlk sezonda çukurda yamaçın başına cok fazlaca bela olmuştu ama yamaç kardeşi olduğunu anlayınca kendisini yanına çekerek 2 ci sezonda bir çok intikam sahnesinde bu iki kardeşi görmüş bulunduk. Aslında salih ile başlayan çukur dizisi şimdilerde ise karakuzularla savaşmalarına kadar geldi gerçi karakuzularında arkasında ilk sezondan tanıdığımız beyfendi yani baykal bey olmaktadır. İlk sezonda öldü olarak gösterilen baykal beyin yaşadığını son bölümdeki konuşmalardan belli oldu ama peki baykal ölmediyse şimdiye kadar nerelerdeydi ve neler yapmaktaydı ayrıca neden ruslar baykalı öldürmediler neden sağ bıraktılar bu denli çok fazla soru işareti varken çukur da sohbet etmek bunları öğrenmek için bir çok kişiye sormak gerekmekte ve insanların fikirlerini almak gerekmekte olucak yada ilerleyen bölümleri bekleyerek neler yaşanacağı konusunda bilgi sahibi olucağız. Bu sezon gerçekten çukur dizisinin baya bir hareketli geçecegi bellli oldu acıkcası. Umarım sizlerde yazımdan keyif almıştırsınız devamını sizlerle ilerleyen günlerde paylaşacağım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sohbet,sohbet odaları ve sohbet siteleri olarak yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olmaktayız. Türkiye'nin en iyi chat sitesi olduğumuzu bilmenizi isteriz.